Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Лише перед в’язнем тюремник почуває себе вільним. / Володимир Яворівський

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Цивільне право України - Панченко


Що означає заміна кредитора і боржника в зобов'язанні?

Заміна боржника в зобов'язанні називається переведенням боргу.

Передання кредитором своїх прав за правочином означає, що він поступився своїми правами, а його місце займає інший кредитор. Така заміна кредитора має назву цесії, кредитор, який поступається своїм правом, називається цедентом, а особа, яка права набула, — цесіонарієм. Наприклад, позикодавець, одержавши лише частину боргу від позичальника, передає розписку на решту боргу своєму братові, який стає кредитором (цесіонарієм) у зобов'язанні, що виникло на підставі договору позики.

Цесія має бути здійснена у тій самій формі, що й дії, на яких вона ґрунтується. В зазначеному прикладі цесія має бути письмовою, тому що договір позики укладено письмово. Разом з тим необхідно повідомити боржника про цесію, щоб боржник знав, кому виконати зобов'язання. Якщо боржник не був повідомлений про цесію, то виконання зобов'язання первісному кредиторові визнається в порядку цесії виконанням належному кредиторові. До цесіонарія переходять також права, що забезпечують виконання зобов'язання. Цедент відповідає лише за недійсність вимоги, але не відповідає за невиконання цієї вимоги боржником, крім випадків, коли цедент узяв на себе поруку за боржника перед цесіонарієм. За загальним правилом цесія може застосовуватись у будь-яких зобов'язаннях, якщо вона не суперечить закону чи договору або коли вимога не пов'язана з особою кредитора. Так, не допускається цесія про відшкодування майнової шкоди, викликаної ушкодженням здоров'я або заподіяння смерті.

Зразок договору про заміну кредитора в зобов'язанні

ДОГОВІР ПРО ЗАМІНУ КРЕДИТОРА №

м. Дніпропетровськ

10 вересня 2004 р.

Приватне підприємство "ЛЛЛ", надалі — "Кредитор", в особі директора Мамаєва В.В., що діє на підставі Статуту підприємства, та Товариство з обмеженою відповідальністю "ККК", надалі - "Новий кредитор", в особі директора Глущенко П.П., що діє на підставі Статуту товариства, враховуючи положення Цивільного кодексу України, що регулюють заміну кредитора у зобов'язанні, уклали цей договір на таких умовах:

1. Предмет договору

1.1. Кредитор відступає Новому кредитору право вимоги на одержання від ВАТ "ААА" 10 000 грн заборгованості за розрахунками за поставлену продукцію за договором поставки № 1 від 10 травня 2004 р., укладеним між Кредитором та ВАТ "ААА", та актом приймання продукції від 13 липня 2004 р.

1.2. Новий кредитор здійснює залік суми вимоги, якою поступився, до боргу Кредитора за договором № 3 від 5 лютого 2004 р. про зворотну фінансову допомогу.

2. Зобов'язання сторін

2.1. Протягом трьох днів з дня укладення цього договору кредитор зобов'язаний повідомити свого боржника про відступлення права вимоги.

2.2. Одночасно з укладенням цього правочину передати Новому кредитору всі документи, що стосуються переданої вимоги.

2.3. У разі відмови боржника від виконання зобов'язання за переданим правом вимоги Новий кредитор має права позивача у господарському суді.

3. Відповідальність сторін

3.1. Невиконання зобов'язань за цим договором дає право на стягнення з винної сторони усіх завданих цим невиконанням збитків, включаючи втрачену вигоду.

3.2. Кредитор відповідає перед Новим кредитором за недійсність переданої йому вимоги.

4. Дія договору

4.1. Договір набирає чинності з дня його укладення і діє до 1 грудня 2004 р.

4.2. Договір може бути припинений достроково тільки з письмової згоди сторін. В обох випадках обов'язкове повідомлення боржника.

Юридичні адреси та банківські реквізити сторін:

Договір уклали:

Директор

Директор

(Мамаєв В.В.) (Глущенко П.П.)

Можлива підстава для заміни кредитора в зобов'язанні - виконання обов'язку боржника третьою особою. Така зміна кредитора у зобов'язанні називається суброгацією. Суброгацією визнається придбання всіх прав, що належали раніше кредиторові, внаслідок виконання третьою особою (суброгантом) обов'язків боржника щодо цього кредитора. Тобто суброгант стає на місце кредитора. Приклад законної суброгації — суброгація на користь спадкоємця, який прийняв у спадщину майно за умови виплати ним за рахунок своїх коштів боргу спадкодавця. Зацікавленість спадкоємця в такій операції пояснюється тим, що заставний кредитор може вимагати продажу заставного майна, у чому спадкоємець незаінтересований, а відшкодовуючи йому борг спадкодавця, спадкоємець вступає в права за іпотекою. Як приклад суброгації можна навести й випадок, коли страхова компанія відшкодує страхувальнику вартість зіпсованого чи знищеного майна й у неї виникає право вимоги до особи, з вини якої настав страховий випадок.

Протиставляючи суброгацію регресу, слід звернути увагу на те, що при суброгації на відміну від регресу заміняються тільки кредитори, але не заміняється зміст самого зобов'язання. У регресі заміняються не тільки боржник, а й саме зобов'язання. Крім того, основою суброгації є зобов'язання, яке пов'язує суброганта (виконавця за боржника) із суброгантом (посереднім кредитором), а не з боржником. Вважається, що до переходу всіх прав суброганту правовідносин між ним і боржником не було.

Суброгація відрізняється і від цесії (передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином). У цесії з'являється новий кредитор, який має право вимагати від боржника виплати боргу, тому що він ще не отримав передбаченого зобов'язанням. У суброгації кредитор повністю, як правило, отримав свій борг від суброганта і яких-небудь претензій до боржника у нього бути не може.

Право первісного кредитора при суброгації переходить до нового кредитора в тому ж обсязі й на тих самих умовах, що були на момент переходу права, якщо інше не передбачено законом або договором. Зокрема, до нового кредитора переходять права, що забезпечують виконання зобов'язання, а також інші, пов'язані з вимогою права, у тому числі право на несплачені проценти.

Підставою для зміни кредитора в зобов'язанні може бути також виконання обов'язку боржника поручителем або заставодавцем. Так, після виконання поручителем зобов'язання, забезпеченого порукою, кредитор повинен вручити йому документи, які підтверджують цей обов'язок боржника. До поручителя, який виконав зобов'язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора в цьому зобов'язанні, у тому числі й ті, що забезпечували його виконання.

Кредитор, який передав право іншій особі, зобов'язаний передати їй документи, що засвідчують передане право, і переказати відомості, важливі для здійснення цього права. Боржник має право не виконувати зобов'язання новому кредиторові до надання йому доказів переходу прав до цієї особи.

Заміна боржника у зобов'язанні допускається лише за згодою кредитора, оскільки тому не байдуже, хто повинен виконувати зобов'язання. Новий боржник має право висувати проти вимоги кредитора заперечення, що ґрунтуються на відносинах між кредитором і первісним боржником. Порука і встановлена третьою особою застава припиняються після переведення боргу, якщо поручник або заставодавець не висловив згоди відповідати за нового боржника. Застава, встановлена на забезпечення боргу первісним боржником, зберігається після переведення боргу на іншу особу, якщо інше не передбачено законом або договором.

Зразок договору про заміну боржника у зобов'язанні

ДОГОВІР ПРО ЗАМІНУ БОРЖНИКА М.Дніпропетровськ 1 грудня 2004 р.

ТОВ "ННН", надалі — "Кредитор", в особі директора Костенко 1.1., що діє на підставі Статуту товариства,

ТОВ "ДДТ", надалі — "Боржник", в особі директора Петрика М.М., що діє на підставі Статуту товариства,

Приватне підприємство "ААА", надалі — "Підприємство", в особі директора Попова Б.Б., що діє на підставі Статуту підприємства, уклали цей договір з додержанням вимог ст. 520—523 Цивільного кодексу України, на таких умовах:

1. Предмет договору

1.1. Боржник передає, а Підприємство бере на себе зобов'язання щодо сплати боргу в розмірі 30 000 (тридцять тисяч) грн за договором № 1 від 15 лютого 2004 р., укладеним між Кредитором та Боржником.

1.2. Кредитор дає згоду на заміну боржника за договором, зазначеним у ст. 1.1 цього договору.

2. Зобов'язання сторін

2.1. Боржник зобов'язується протягом двох днів від дня укладення цього договору передати Підприємству для реалізації товар в обсягах та цінах, що дають можливість сплатити борг за рахунок реалізації цього товару, та передати Кредитору всі документи на товар для реалізації.

2.2. Підприємство у термін до ЗО днів від дати, зазначеної у ст. 2.1, перераховує на рахунок Кредитора суму, зазначену у ст. 1.1, і таким чином виконує зобов'язання Боржника перед Кредитором.

2.3. Кредитор зобов'язаний прийняти виконання за розрахунками згідно з договором, зазначеним у ст. 1.1, а Підприємство набуває з дня укладення цього договору всіх прав Кредитора за договором № 1 від 15 лютого 2004 р.

3. Відповідальність сторін

3.1. Невиконання зобов'язань за цим договором дає право на стягнення з винної сторони всіх завданих цим невиконанням збитків, включаючи втрачену вигоду.

3.2. За порушення терміну перерахування грошових коштів за зобов'язаннями Підприємства воно сплачує Кредитору пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми простроченого платежу за весь термін прострочення виконання.

4. Дія договору

4.1. Договір набирає чинності з дня його укладення і діє до повного виконання зобов'язань сторін.

4.2. Договір не може припинятися або змінюватися жодною зі сторін без письмової згоди Кредитора.

Юридичні адреси та банківські реквізити сторін:

Договір уклали:

Директор Директор Директор

_(Костенко І.І.) _(Петрик М.М.) _(Попов Б.Б.)

Книга: Цивільне право України - Панченко

ЗМІСТ

1. Цивільне право України - Панченко
2. Книга перша ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3. Що розуміють під терміном "цивільне право"?
4. Що таке цивільне законодавство?
5. Що розуміють під поняттями "аналогія закону" і "аналогія права"?
6. У чому полягає зміст цивільно-правових відносин?
7. Як класифікують цивільно-правові відносини?
8. Що є підставою виникнення цивільних прав і юридичних обов'язків?
9. Що таке цивільна правоздатність фізичної особи?
10. Що таке цивільна дієздатність фізичної особи?
11. В яких випадках фізична особа може бути визнана недієздатною або обмежена у дієздатності?
12. Що означають терміни "опіка", "піклування"?
13. Які порядок і правові наслідки визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її такою, що померла?
14. Яка фізична особа вважається підприємцем?
15. Яка організація визнається юридичною особою?
16. Які є види господарських товариств?
17. Який зміст статуту товариства з обмеженою відповідальністю?
18. Які правові форми участі держави, Автономної Республіки Крим, територіальних громад у відносинах, що регулюються цивільним законодавством?
19. Як класифікують речі у цивільному праві?
20. Що таке цінні папери як об'єкт цивільного права?
21. Що розуміють під терміном "правочин"? Які загальні вимоги, додержання яких необхідне для його чинності?
22. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
23. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
24. Що таке представництво? Які є види представництва?
25. Що таке довіреність? Яким вимогам вона повинна відповідати?
26. Що таке представництво без повноважень та вчинення правочинів з перевищенням повноважень?
27. Що таке строки, терміни та позовна давність у цивільному праві?
28. Які є підстави для зупинення і переривання перебігу позовної давності?
29. Що означає здійснення цивільних прав?
30. Як виконується цивільний обов'язок?
31. Що таке захист цивільних прав та інтересів?
32. Книга друга ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ
33. Що таке особисті немайнові права фізичних осіб?
34. Які особливості захисту особистих немайнових прав?
35. Які немайнові права забезпечують природне існування фізичної особи?
36. Які немайнові права забезпечують соціальне буття фізичної особи?
37. Книга 3. Право власності та інші речові права.
38. Що включає поняття речового права?
39. Які повноваження має власник? Які форми власності є в Україні?
40. У чому полягає зміст права власності?
41. Які підстави виникнення і припинення права власності?
42. Що таке право спільної власності?
43. У чому полягає переважне право купівлі частки у спільній частковій власності?
44. Які особливості права власника житлового будинку та квартири?
45. Що означає право власності на землю?
46. Які є засоби цивільно-правового захисту права власності?
47. Який позов називають віндикаційним?
48. Який позов називають негаторним?
49. Що означає термін "володіння" як окремий цивільно-правовий інститут речового права?
50. Що означає право обмеженого користування чужими речами (сервітути)?
51. Що таке право користування чужою земельно ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій)?
52. Книга четверта ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
53. Що є об’єктами права інтелектуальної власності?
54. Які особливості судового захисту права інтелектуальної власності?
55. Що таке авторське право?
56. Що є об'єктом авторського права?
57. Хто є суб'єктом авторських відносин?
58. Який зміст суб'єктивного авторського права?
59. Що таке суміжні права?
60. Що означає термін "промислова власність"? Які її об'єкти?
61. Хто може бути суб'єктом права на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
62. Як оформлюють право на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
63. Який зміст суб'єктивних прав на винаходи, корисні моделі та промислові зразки?
64. Що розуміють під правом інтелектуальної власності на раціоналізаторську пропозицію?
65. Що таке право інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин?
66. Як здійснюється право на захист комерційної таємниці?
67. Які є правові засоби індивідуалізації учасників товарного обігу, товарів і послуг?
68. Що означає право інтелектуальної власності на комерційне найменування?
69. Як захищається право на торговельну марку?
70. Що означає право інтелектуальної власності на географічне зазначення?
71. Книга п'ята ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНЕ ПРАВО
72. Що таке зобов'язання? Які підстави його виникнення?
73. Як виконують зобов'язання?
74. Що означає заміна кредитора і боржника в зобов'язанні?
75. Які є способи забезпечення виконання зобов'язань?
76. Що таке завдаток і аванс?
77. Що таке порука?
78. Що таке гарантія?
79. Що таке неустойка?
80. Які є речові способи забезпечення виконання зобов'язань?
81. Які умови (підстави) цивільно-правової відповідальності?
82. Що таке цивільно-правовий договір? Який його зміст?
83. Як здійснюються укладення, зміна і розірвання договору?
84. Які особливості договору купівлі-продажу?
85. Які права покупця у разі придбання товару неналежної якості за договором роздрібної купівлі-продажу?
86. Які є гарантії захисту прав покупця за договором роздрібної купівлі-продажу?
87. Які є різновиди договорів купівлі-продажу?
88. Які особливості договору купівлі-продажу житлового будинку і квартири?
89. Які особливості договору купівлі-продажу автомобіля?
90. Які особливості договору купівлі-продажу в кредит?
91. Які особливості договору купівлі-продажу на ринках?
92. Що таке договір купівлі-продажу в зовнішньоторговельному обігу?
93. Який зміст договору поставки?
94. Що таке договір контрактації сільськогосподарської продукції?
95. Який зміст договору постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу?
96. Які особливості договору дарування?
97. Які особливості договору ренти?
98. Які особливості договору довічного утримання?
99. Що таке договір найму?
100. Які особливості договору прокату?
101. Яке майно заборонено здавати в оренду?
102. Який зміст договору оренди нежитлового приміщення?
103. Які особливості договору найму (оренди) транспортних засобів?
104. Які особливості найму (оренди) землі?
105. Що таке договір лізингу?
106. Що таке позичка?
107. Що таке договір підряду?
108. Які обов'язки сторін за договором підряду?
109. Що таке будівельний підряд?
110. Як здійснюються здавання та прийняття виконаних робіт за договором будівельного підряду?
111. Які особливості договору побутового підряду?
112. Що таке договір на надання послуг?
113. Як здійснюється правове регулювання перевезень?
114. Які зобов'язання сторін за договором перевезення вантажів?
115. Який зміст договору перевезення вантажу автомобільним транспортом?
116. В яких випадках перевізник звільняється від відповідальності за втрату, псування і пошкодження вантажу?
117. Які права пасажира за договором перевезення залізничним транспортом?
118. Що таке договір транспортного експедирування?
119. Для чого складають комерційний акт?
120. Які особливості договору зберігання?
121. Що таке договір складського зберігання?
122. Які особливості спеціальних видів зберігання?
123. Що таке договір про охорону?
124. Що таке договір про охорону квартири?
125. Які особливості договору страхування?
126. Що розуміють під страховим випадком і страховим ризиком?
127. Які обов'язки сторін за договором страхування?
128. Які категорії громадян підлягають обов'язковому особистому страхуванню?Які обов'язки сторін за договором страхування?
129. Які особливості обов'язкового особистого страхування пасажирів?
130. Які особливості договору доручення?
131. Які особливості має договір комісійної торгівлі?
132. Що таке договір управління майном?
133. Як укладається договір позики?
134. Що таке договір банківського вкладу?
135. Які особливості договору факторингу?
136. У чому полягає правове регулювання розрахункових відносин?
137. Які особливості ліцензійного договору?
138. Що означає термін "комерційна концесія"?
139. Які права і обов'язки сторін за договором комерційної концесії?
140. Які особливості договору простого товариства?
141. Які зобов'язання належать до недоговірних?
142. Який зміст зобов'язань, що виникають із публічного обіцяння винагороди без оголошення конкурсу і публічного обіцяння винагороди за результатами конкурсу?
143. Що означає вчинення дій у майнових інтересах іншої особи без її доручення?
144. Який зміст зобов'язань, що виникають внаслідок рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи?
145. Що означає зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави?
146. Як відвернути загрозу, створену життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?
147. Що розуміють під зобов'язаннями за завдання шкоди?
148. Які є види зобов'язань за завдання шкоди?
149. Як відшкодовують матеріальну шкоду?
150. Які особливості відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними діями правоохоронних органів і суду?
151. Які особливості відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки?
152. Хто відповідає за шкоду, заподіяну малолітньою та неповнолітньою особою?
153. На кого покладається відповідальність за шкоду, завдану недієздатною особою і особою, яка не здатна розуміти значення своїх дій?
154. Які особливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт, послуг?
155. Що розуміють під моральною шкодою? В якому розмірі вона підлягає відшкодуванню?
156. Книга шоста СПАДКОВЕ ПРАВО
157. Що таке спадщина?
158. Що розуміють під терміном "відкриття спадщини
159. Які особи можуть бути спадкоємцями?
160. Що таке спадкування за заповітом і які вимоги пред'являються до заповіту?
161. Які заповіти прирівнюються до нотаріально посвідчених?
162. У чому полягає право на обов'язкову частку в спадщині?
163. Що таке "заповідальний відказ" і "покладення" на спадкоємця інших обов'язків?
164. Як здійснюється виконання заповіту?
165. Що таке спадкування за законом?
166. Як приймають спадщину?
167. Що таке право на відмову від спадщини?
168. Як задовольняють вимоги кредиторів до спадкоємців?
169. Як оформлюють право на спадщину?
170. Які особливості спадкового договору?
171. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, А-Б
172. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, В-Г
173. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Д-І
174. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, К-М
175. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Н-П
176. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Р-С
177. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Т-Ю

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate