Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Можна ходити рідною землею, а можна топтати її. / Василь Захарченко

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Цивільне право України - Панченко


У чому полягає правове регулювання розрахункових відносин?

При здійсненні безготівкових розрахунків допускаються розрахунки платіжними дорученнями, акредитивом, чеками, розрахунки за інкасо, а також розрахунки в інших формах, передбачених законом, встановленими згідно з ним банківським правилами та застосовуваними у банківській практиці звичаями ділового обігу. Сторони в договорі мають право обрати будь-який вид безготівкових розрахунків на свій розсуд. Безготівкові розрахунки проводяться через банки, інші кредитні організації, в яких відкрито відповідні рахунки.

Розрахунки платіжними дорученнями. Цю форму безготівкових розрахунків застосовують для здійснення попередньої плати за отримання поставлених товарів, наданих послуг та ін. При розрахунках платіжними дорученнями банк зобов'язується за дорученням платника за рахунок коштів, що зберігаються на його рахунку, переказати певну суму на рахунок зазначеної платником особи в цьому чи в іншому банку у строк, передбачений законом або встановлений згідно з ним, — якщо більш короткий строк не передбачений договором або не визначається застосовуваними у банківській практиці звичаями ділового обігу.

Банк приймає доручення до виконання тільки в сумі, яка може бути сплачена за наявними власними або взятими у кредит коштами. Доручення виконується банком із додержанням черговості сплачування коштів з рахунка. Банк повинен негайно інформувати платника на його вимогу про виконання доручення. Зміст платіжного доручення та розрахункових документів, що подаються разом з ним, і їхня форма мають відповідати вимогам, передбаченим законом і встановленими згідно з ним банківськими правилами. У разі невиконання або неналежного виконання доручення клієнта банк несе відповідальність, передбачену Цивільним кодексом України за порушення зобов'язань.

Розрахунки за акредитивом. Акредитивну форму широко застосовують в умовах ринкової економіки як у межах України, так і в міжнародних розрахунках. Сутність її полягає в тому, що іногородній банк покупця (імпортера) доручає іногородньому банку постачальника (експортера) провести оплату рахунків постачальника на умовах, зазначених в акредитивній замові.

Залежно від ступеня відповідальності банків розрізняють відкличні та безвідкличні акредитиви.

Відкличні акредитиви можуть бути анульовані в будь-який момент як банком, що їх випустив, так і покупцем (імпортером). Вони рідко застосовуються у зовнішньоторговельній практиці, оскільки немає гарантії оплати.

Безвідкличні акредитиви, навпаки, не можуть змінюватися й анулюватися без згоди постачальника (експортера), їх сума поновлюється автоматично в межах установленого загального ліміту й строку дії.

За засобами забезпечення акредитиви поділяють на покриті й непокриті. Відкриваючи покритий акредитив, банк-емітент одночасно переказує кошти для розрахунку.

Непокритий акредитив відкривається покупцеві у банку постачальника шляхом надання йому права списувати всі суми акредитива з розрахунку банку-емітента, коли між банками встановлені кореспондентські відносини.

Строк відкриття і дії акредитива залежить від характеру товару, умов його зберігання та транспортування. Все це передбачається в договорі. Для виконання акредитива одержувач коштів подає до виконуючого банку документи, що підтверджують виконання всіх умов акредитива. У разі порушення хоча б однієї з цих умов виконання акредитива не провадиться. Якщо виконуючий банк відмовляє у прийнятті документів, які за зовнішніми ознаками не відповідають умовам акредитива, він повинен негайно проінформувати про це одержувача коштів і банк-емітент із зазначенням причин відмови. Якщо банк-емітент, одержавши прийняті виконуючим банком документи, вважає, що вони не відповідають за зовнішніми ознаками умовам акредитива, він має право відмовитися від їх прийняття і зажадати від виконуючого банка суму, сплачену одержувачеві коштів за порушення умов акредитива, а за непокритим акредитивом відмовитися від відшкодування виплачених сум. Про закриття акредитива виконуючий банк повинен повідомити банк-емітент. Невикористана сума покритого акредитива підлягає поверненню банку-емітентові негайно, одночасно із закриттям акредитива. Банк-емітент зобов'язаний зарахувати повернені суми на рахунок платника, з якого депонувалися кошти.

Розрахунки чеками. Ця форма безготівкових розрахунків є однією з найпоширеніших у світовій практиці. Чеком визнається документ, що містить нічим не обумовлене розпорядження чекодавця банку провести платіж зазначеної у ньому суми чекоутримувачеві.

Платником за чеком може бути зазначений тільки банк, де чекодавець має кошти, якими він має право розпоряджатися шляхом виставлення чеків. Відкликання чека до закінчення строку для його подання не допускається. Видача чека не погашає грошового зобов'язання, на виконання якого він виданий. Форма чека та порядок його заповнення і використання визначаються законом і встановленими згідно з ним банківськими правилами.

Чек підлягає оплаті платником за умови подання його до оплати у строк, встановлений законом. Платник за чеком повинен пересвідчитися усіма доступними способами у справжності чека, а також у тому, що пред'явник чека є правоуповноваженою за ним особою. Збитки, що виникли внаслідок оплати платником підробленого, викраденого або втраченого чека покладаються на платника або чекодавця -незалежно від того, з чиєї вини їх було завдано. Особа, що оплатила чек, має право вимагати передання їй чека з розпискою про одержання платежу.

Воля чекодавця є односторонньою, однак вона породжує правовідносини між трьома суб'єктами: між чекодавцем і чекоутримувачем, а також між чекодавцем і банком, що його обслуговує. Безпосередніх відносин між банком і чекодавцем не виникає. Претензії за несплату чека до банку може пред'явити лише чекодавець, а не чекоутримувач. Банк буде нести відповідальність за несплату або неналежну оплату чека перед чекоутримувачем у тому разі, коли це сталося з вини банка.

Здатність видавати чеки мають усі особи, наділені цивільною правоздатністю, тобто юридичні і фізичні особи володіють активною чековою правоздатністю. Пасивна чекова правоздатність обмежена, бо платником за чеком може бути лише банк, у якому відкрито рахунок чекодавця.

Є іменні чеки, чеки на пред'явника та переказні. Іменний чек не підлягає переданню. Він може передаватися іншим особам тільки шляхом укладання правочину про відступлення права вимоги (цесію). У переказному чеці індосамент (напис на зворотному боці чека) на платника має силу розписки про одержання платежу. Особа, що володіє переказним чеком, одержаним за індосаментом, вважається його законним володільцем, якщо застосовує своє право на безперервному ряді індосаментів.

Платіж за чеком може бути гарантований повністю або частково авалем. Гарантія платежу за чеком (аваль) може надаватися будь-якою особою, крім платника. Той, хто гарантує платіж за чеком, несе солідарну відповідальність з особою, яка видала чек. Особа, що гарантувала платіж та оплатила чек, набуває прав, які випливають із чека, як проти того, за кого вона дала гарантію, так і проти тих, хто зобов'язаний перед останнім.

Подання чека до банку, який обслуговує чекоутримувача, на інкасо для одержання платежу вважається поданням чека до платежу. Кошти за інкасовим чеком на рахунок чекоутримувача зараховують після одержання платежу від платника, якщо інше не передбачено договором між чекоутримувачем і банком.

У разі відмови платника в оплаті чека чекоутримувач має право на свій вибір вчинити позов до однієї, кількох або усіх зобов'язаних за чеком осіб (чекодавцеві, авалістам, індосантам), які несуть перед ним солідарну відповідальність. Цей позов чекоутримувача може бути вчинений протягом одного року від дня закінчення строку подання чека до платежу.

Розрахунки за інкасовими дорученнями. У разі розрахунків за інкасовими дорученнями (на інкасо) банк (банк-емітент) за дорученням клієнта здійснює за рахунок клієнта дії щодо одержання від платника платежу та (або) акцепту платежу. Випадки застосування та порядок здійснення розрахунків на інкасо встановлюються законом, банківськими правилами та звичаями ділового обігу.

При виконанні інкасового доручення документи подаються платникові у тій формі, в якій вони одержані, за винятком банківських відміток і виписів, необхідних для оформлення інкасового доручення. Документи, що підлягають оплаті при їх поданні, виконуючий банк повинен подати до платежу негайно з отриманням інкасового доручення.

Коли документи підлягають оплаті в інший строк, виконуючий банк зобов'язаний для одержання акцепту платника подати документи для акцепту негайно з отриманням інкасового доручення, а вимогу платежу має здійснити не пізніше ніж у день настання строку платежу, вказаного в документі.

Одержані (інкасовані) суми виконуючий банк негайно передає у розпорядження банку-емітента, який повинен зарахувати ці суми на рахунок клієнта. При цьому виконуючий банк має право відрахувати з інкасованих сум належні йому плату та відшкодування витрат або видатків.

Книга: Цивільне право України - Панченко

ЗМІСТ

1. Цивільне право України - Панченко
2. Книга перша ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3. Що розуміють під терміном "цивільне право"?
4. Що таке цивільне законодавство?
5. Що розуміють під поняттями "аналогія закону" і "аналогія права"?
6. У чому полягає зміст цивільно-правових відносин?
7. Як класифікують цивільно-правові відносини?
8. Що є підставою виникнення цивільних прав і юридичних обов'язків?
9. Що таке цивільна правоздатність фізичної особи?
10. Що таке цивільна дієздатність фізичної особи?
11. В яких випадках фізична особа може бути визнана недієздатною або обмежена у дієздатності?
12. Що означають терміни "опіка", "піклування"?
13. Які порядок і правові наслідки визнання фізичної особи безвісно відсутньою та оголошення її такою, що померла?
14. Яка фізична особа вважається підприємцем?
15. Яка організація визнається юридичною особою?
16. Які є види господарських товариств?
17. Який зміст статуту товариства з обмеженою відповідальністю?
18. Які правові форми участі держави, Автономної Республіки Крим, територіальних громад у відносинах, що регулюються цивільним законодавством?
19. Як класифікують речі у цивільному праві?
20. Що таке цінні папери як об'єкт цивільного права?
21. Що розуміють під терміном "правочин"? Які загальні вимоги, додержання яких необхідне для його чинності?
22. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
23. Які є підстави для визнання правочину недійсним? Які правові наслідки такого визнання?
24. Що таке представництво? Які є види представництва?
25. Що таке довіреність? Яким вимогам вона повинна відповідати?
26. Що таке представництво без повноважень та вчинення правочинів з перевищенням повноважень?
27. Що таке строки, терміни та позовна давність у цивільному праві?
28. Які є підстави для зупинення і переривання перебігу позовної давності?
29. Що означає здійснення цивільних прав?
30. Як виконується цивільний обов'язок?
31. Що таке захист цивільних прав та інтересів?
32. Книга друга ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА ФІЗИЧНИХ ОСІБ
33. Що таке особисті немайнові права фізичних осіб?
34. Які особливості захисту особистих немайнових прав?
35. Які немайнові права забезпечують природне існування фізичної особи?
36. Які немайнові права забезпечують соціальне буття фізичної особи?
37. Книга 3. Право власності та інші речові права.
38. Що включає поняття речового права?
39. Які повноваження має власник? Які форми власності є в Україні?
40. У чому полягає зміст права власності?
41. Які підстави виникнення і припинення права власності?
42. Що таке право спільної власності?
43. У чому полягає переважне право купівлі частки у спільній частковій власності?
44. Які особливості права власника житлового будинку та квартири?
45. Що означає право власності на землю?
46. Які є засоби цивільно-правового захисту права власності?
47. Який позов називають віндикаційним?
48. Який позов називають негаторним?
49. Що означає термін "володіння" як окремий цивільно-правовий інститут речового права?
50. Що означає право обмеженого користування чужими речами (сервітути)?
51. Що таке право користування чужою земельно ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) та право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій)?
52. Книга четверта ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
53. Що є об’єктами права інтелектуальної власності?
54. Які особливості судового захисту права інтелектуальної власності?
55. Що таке авторське право?
56. Що є об'єктом авторського права?
57. Хто є суб'єктом авторських відносин?
58. Який зміст суб'єктивного авторського права?
59. Що таке суміжні права?
60. Що означає термін "промислова власність"? Які її об'єкти?
61. Хто може бути суб'єктом права на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
62. Як оформлюють право на винаходи, корисні моделі і промислові зразки?
63. Який зміст суб'єктивних прав на винаходи, корисні моделі та промислові зразки?
64. Що розуміють під правом інтелектуальної власності на раціоналізаторську пропозицію?
65. Що таке право інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин?
66. Як здійснюється право на захист комерційної таємниці?
67. Які є правові засоби індивідуалізації учасників товарного обігу, товарів і послуг?
68. Що означає право інтелектуальної власності на комерційне найменування?
69. Як захищається право на торговельну марку?
70. Що означає право інтелектуальної власності на географічне зазначення?
71. Книга п'ята ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНЕ ПРАВО
72. Що таке зобов'язання? Які підстави його виникнення?
73. Як виконують зобов'язання?
74. Що означає заміна кредитора і боржника в зобов'язанні?
75. Які є способи забезпечення виконання зобов'язань?
76. Що таке завдаток і аванс?
77. Що таке порука?
78. Що таке гарантія?
79. Що таке неустойка?
80. Які є речові способи забезпечення виконання зобов'язань?
81. Які умови (підстави) цивільно-правової відповідальності?
82. Що таке цивільно-правовий договір? Який його зміст?
83. Як здійснюються укладення, зміна і розірвання договору?
84. Які особливості договору купівлі-продажу?
85. Які права покупця у разі придбання товару неналежної якості за договором роздрібної купівлі-продажу?
86. Які є гарантії захисту прав покупця за договором роздрібної купівлі-продажу?
87. Які є різновиди договорів купівлі-продажу?
88. Які особливості договору купівлі-продажу житлового будинку і квартири?
89. Які особливості договору купівлі-продажу автомобіля?
90. Які особливості договору купівлі-продажу в кредит?
91. Які особливості договору купівлі-продажу на ринках?
92. Що таке договір купівлі-продажу в зовнішньоторговельному обігу?
93. Який зміст договору поставки?
94. Що таке договір контрактації сільськогосподарської продукції?
95. Який зміст договору постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу?
96. Які особливості договору дарування?
97. Які особливості договору ренти?
98. Які особливості договору довічного утримання?
99. Що таке договір найму?
100. Які особливості договору прокату?
101. Яке майно заборонено здавати в оренду?
102. Який зміст договору оренди нежитлового приміщення?
103. Які особливості договору найму (оренди) транспортних засобів?
104. Які особливості найму (оренди) землі?
105. Що таке договір лізингу?
106. Що таке позичка?
107. Що таке договір підряду?
108. Які обов'язки сторін за договором підряду?
109. Що таке будівельний підряд?
110. Як здійснюються здавання та прийняття виконаних робіт за договором будівельного підряду?
111. Які особливості договору побутового підряду?
112. Що таке договір на надання послуг?
113. Як здійснюється правове регулювання перевезень?
114. Які зобов'язання сторін за договором перевезення вантажів?
115. Який зміст договору перевезення вантажу автомобільним транспортом?
116. В яких випадках перевізник звільняється від відповідальності за втрату, псування і пошкодження вантажу?
117. Які права пасажира за договором перевезення залізничним транспортом?
118. Що таке договір транспортного експедирування?
119. Для чого складають комерційний акт?
120. Які особливості договору зберігання?
121. Що таке договір складського зберігання?
122. Які особливості спеціальних видів зберігання?
123. Що таке договір про охорону?
124. Що таке договір про охорону квартири?
125. Які особливості договору страхування?
126. Що розуміють під страховим випадком і страховим ризиком?
127. Які обов'язки сторін за договором страхування?
128. Які категорії громадян підлягають обов'язковому особистому страхуванню?Які обов'язки сторін за договором страхування?
129. Які особливості обов'язкового особистого страхування пасажирів?
130. Які особливості договору доручення?
131. Які особливості має договір комісійної торгівлі?
132. Що таке договір управління майном?
133. Як укладається договір позики?
134. Що таке договір банківського вкладу?
135. Які особливості договору факторингу?
136. У чому полягає правове регулювання розрахункових відносин?
137. Які особливості ліцензійного договору?
138. Що означає термін "комерційна концесія"?
139. Які права і обов'язки сторін за договором комерційної концесії?
140. Які особливості договору простого товариства?
141. Які зобов'язання належать до недоговірних?
142. Який зміст зобов'язань, що виникають із публічного обіцяння винагороди без оголошення конкурсу і публічного обіцяння винагороди за результатами конкурсу?
143. Що означає вчинення дій у майнових інтересах іншої особи без її доручення?
144. Який зміст зобов'язань, що виникають внаслідок рятування здоров'я та життя фізичної особи, майна фізичної або юридичної особи?
145. Що означає зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави?
146. Як відвернути загрозу, створену життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи?
147. Що розуміють під зобов'язаннями за завдання шкоди?
148. Які є види зобов'язань за завдання шкоди?
149. Як відшкодовують матеріальну шкоду?
150. Які особливості відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними діями правоохоронних органів і суду?
151. Які особливості відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки?
152. Хто відповідає за шкоду, заподіяну малолітньою та неповнолітньою особою?
153. На кого покладається відповідальність за шкоду, завдану недієздатною особою і особою, яка не здатна розуміти значення своїх дій?
154. Які особливості відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт, послуг?
155. Що розуміють під моральною шкодою? В якому розмірі вона підлягає відшкодуванню?
156. Книга шоста СПАДКОВЕ ПРАВО
157. Що таке спадщина?
158. Що розуміють під терміном "відкриття спадщини
159. Які особи можуть бути спадкоємцями?
160. Що таке спадкування за заповітом і які вимоги пред'являються до заповіту?
161. Які заповіти прирівнюються до нотаріально посвідчених?
162. У чому полягає право на обов'язкову частку в спадщині?
163. Що таке "заповідальний відказ" і "покладення" на спадкоємця інших обов'язків?
164. Як здійснюється виконання заповіту?
165. Що таке спадкування за законом?
166. Як приймають спадщину?
167. Що таке право на відмову від спадщини?
168. Як задовольняють вимоги кредиторів до спадкоємців?
169. Як оформлюють право на спадщину?
170. Які особливості спадкового договору?
171. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, А-Б
172. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, В-Г
173. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Д-І
174. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, К-М
175. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Н-П
176. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Р-С
177. СЛОВНИК ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ТЕРМІНІВ, Т-Ю

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate