Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Як на силу ти багатий, – не єднайся ти з гуртом: буде силу він спиняти, – сам іди своїм шляхом. / Борис Грінченко

Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Теорія і практика обліку платників податків в ДПС України - Сердюк


2.5. Інформатизація обліку платників податків в країні: аналіз сучасного стану і технологій

"Єдиний банк даних про платників податків – юридичних осіб" – це автоматизована система збору, накопичення та обробки даних про платників податків, яка формується з "Єдиного банку даних юридичних осіб державних податкових інспекцій" районного рівня, а також міжрайонних та об’єднаних інспекцій. Він ведеться Державною податковою адміністрацією України. Складовою частиною його є "Реєстр великих платників податків," який забезпечує облік великих платників податків. Програмою модернізації податкової системи України передбачено створення ще одного реєстру у складі Єдиного банку даних - "Реєстру суб’єктів малого підприємництва".

"Державний реєстр фізичних осіб – платників податків" (ДРФО) - це автоматизований банк даних, який створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, що зобов’язані сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі) до бюджету і цільових фондів у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України. Формування та ведення ДРФО здійснюється органами державної податкової служби. Його складовою частиною є "Реєстр фізичних осіб – платників податків суб’єктів підприємницької діяльності", який призначений для забезпечення єдиного податкового обліку платників податків – фізичних осіб в органах державної податкової служби.

Крім цього, впроваджені і експлуатуються в мережевому режимі система зв'язку між всіма рівнями структури управління ДПС і автоматизована інформаційна система "АІС-Податки", яка за недовготривалий час свого існування притерпіла багатьох змін, у зв'язку із розвитком і модернізацією як самої комп‘ютерної техніки, так і мережевих комп‘ютерних технологій, інструментальних засобів для їх застосування, а також, нестабільністю податкового законодавства.

Сьогодні "АІС-Податки" нараховує понад 80 автоматизованих робочих місць (АРМ). За їх допомогою на основі даних обліку платників податків ведеться вся робота з обліку і контролю частини надходжень до бюджету, яка стосується податкових органів.

Дані про неприбуткові організації і установи фіксуються за допомогою "Реєстру неприбуткових організацій і установ" - автоматизованої системи збору, накопичення та обробки даних. Для забезпечення обліку постійних представництв нерезидентів в Україні як платників податків, створений автоматизований банк даних "Реєстр платників податків постійних представництв нерезидентів в Україні"; для платників податків, що здійснюють свою діяльність за договорами про спільну діяльність - "Реєстр договорів про спільну діяльність".

Значна кількість АРМ, що функціонують в системі державної податкової служби України, призначена саме для фахівців ДПІ районного рівня, де створюється фундаментальна основа загального інформаційного середовища "Державні доходи".

Автоматизація районної податкової інспекції здійснюється відповідно до функцій, які виконуються на даному рівні. Основними з них є:

· облік і реєстрація платників податків на підставі статутних документів;

· прийом податкової звітності і нарахування платежів;

· контроль у розрізі платників за правильністю, своєчасністю і повнотою сплати податків;

· формування звітності податкової інспекції для вищестоящої податкової служби (місцевої, обласної);

· ведення бухгалтерського обліку;

· економічний аналіз діяльності податкової інспекції і стану району, який вона обслуговує, тощо.

Першим етапом даної роботи, без якої неможливо здійснювати решту перелічених функцій, є облік і реєстрація платника. Оскільки облік юридичних і фізичних осіб здійснюються окремими відділами і виконавцями податкових інспекції, для кожного з них створені і застосовуються відповідні АРМи:

§ "ОБЛІК" - для обліку платників податків, що є юридичними особами;

§ "Свідоцтво" - для реєстрація платників ПДВ, юридичних осіб;

§ "ФО- ПДВ" - для реєстрації фізичних осіб, платників ПДВ;

§ ПК-"Звіт" - АРМ податкового інспектора;

§ "Р_8DR" - для ведення довідок за формою 8-ДР;

§ АІС-ТАХ - для обліку податків і платежів тощо.

Перелічені АРМ містять інформацію не тільки про платників, але й про сплату ними податків, зборів (обов’язкових платежів). Така інформація надходить з бази даних, яка формується на районному рівні під час реєстрації платника, звітування ним перед вищим керівним податковим органом, а також з банків про відкриті рахунки, з митниць про операції з валютою, від аудиторів про результати перевірок платників на предмет сплати ними податків тощо. На рисунку 2.5.1 наведена схема взаємозв’язку АРМів з обліку платників податків з іншими, яка відображає технологію отримання і накопичення інформації про надходження податків до районних, місцевих і обласних бюджетів від юридичних осіб і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Як бачимо з рисунку, всі дані, що вводяться під час реєстрації платників, їх зміни, вибуття платників, а також під час звітності перед податковим органом, фіксуються у базі даних BASEXX податкової інспекції, яка за своєю структурою являє собою взаємопов’язані електроні реєстраційні (облікові) картки платника і особових рахунків. Інформація даної бази необхідна для здійснення контролю різними відділами податкових інспекцій за сплатою податків у бюджет відповідно до прибутків платника.

До бази даних BASEXX у реєстраційні (облікові) картки платника надходить інформація з АРМів, які виконують функції обліку платників, а у картку особових рахунків - з інших АРМ:

- "Касові апарати", де відображається реєстрація касових апаратів юридичної особи і суб'єкта підприємницької діяльності при наявності торгової діяльності і торговельного приміщення;

- "Податкова звітність" - засобу автоматизованої реєстрації і введення звітів платників, які надходять в інспекцію в електронному вигляді;

- "Аудит", в якому реєструються результати перевірок і визначаються суми доплат, пені по кожному платнику і виду платежу;

- "Банк", до якого надходить інформація з банків про сплату податків;

- "Митниця", під контролем якого знаходяться платники, що здійснюють валютні операції.

Крім цього, інформація у базу даних надходить з автоматизованої інформаційної системи "Облік податків і платежів" (АІС-ТАХ), яка призначена для автоматизації наступних функцій районних органів державної податкової служби: ведення оперативного бухгалтерського обліку податків, зборів (обов’язкових платежів), що сплачують юридичні особи і, в частині податку на додану вартість, суб’єкти підприємницької діяльності.

Інформація з вказаних АРМ надходить в усі управління і відділи, що працюють з юридичними особами і суб’єктами підприємницької діяльності і до Центрального банку даних ДПА.

Актуалізація інформації Центрального банку ДПА України стосовно реєстраційних даних юридичних осіб як платників податків відбувається з періодичністю в один місяць, стосовно фізичних осіб, що є суб‘єктами підприємницької діяльності - з періодичністю в один квартал, що безумовно не задовольняє потреб податкової служби. Особливо це стосується організації роботи з фірмами “одноденками”, “фіктивними” фірмами, які, на жаль, існують, виконання інших оперативних робіт. Збільшення періодичності актуалізації ЦБД за існуючими технологіями потребує значних трудовитрат, що пов'язане із обмеженими можливостями інструментальних засобів, які покладені в основу технологій.

Програмні засоби, що використовуються у сьогоденні на районному рівні (СУБД FoxPro, яка працює під управлінням операційної системи MS DOS), не дозволяють оперативно переробити величезний потік інформації, особливо у години "пік", збільшувати її обсяги і забезпечити якісний контроль за сплатою податків. Крім цього, має місці несумісність інструментальних і технічних засобів між районним і обласним рівнями АІС, де застосовані більш сучасні інформаційні технології і інструментарій.

Як бачимо, діюча автоматизована інформаційна система, яка використовується у ДПС для нарахування і стягнення податків з її частковою орієнтацією на ручне опрацювання інформації, за більшістю параметрів вичерпала потенціал підвищення ефективності роботи всіх рівнів ДПА і не в змозі виконати всі завдання, що ставляться до автоматизації обліку платників податків.

За Наказом ДПА України від 02.10.2000 №508 “Про стан та перспективні напрями розвитку інформатизації державної податкової служби України” функціональними підрозділами Головної і обласних ДПА, районних ДПІ були проведені роботи щодо обстеження стану інформатизації з метою вдосконалення процесів автоматизації обліку платників податків в органах ДПС.

Проведене обстеження в частині аналізу потреб та проблем користувачів, технології обробки облікової інформації приводить до висновків про необхідність проведення робіт по вдосконаленню процесів автоматизації обліку платників податків існуючої інформаційної системи за новими технологіями, а саме - модифікації існуючого програмного забезпечення АІС податкової служби щодо обліку платників податків. Цього потребують :

§ вимоги та замовлення органів Державної податкової служби всіх рівнів стосовно збільшення обсягів та значного підвищення оперативності обробки податкової інформації;

§ зміни в податковому законодавстві;

§ необхідність розширити поняття суб‘єкту обліку платника та доцільність поєднати функцій по реєстрації різних категорій платників, що виконуються в даний час засобами окремих розрізнених АРМ, в один програмний продукт на загальній методологічній основі. Це забезпечить підвищення достовірності реєстраційної інформації та зменшить трудомісткість робіт, кількість необхідних технічних ресурсів для виконання аналогічних функцій, створить сприятливі умови для поліпшення обслуговування платників податків;

§ необхідність здійснювати автоматизований оперативний обміну інформацією з АІС “Облік податків і платежів”;

§ необхідність здійснювати автоматизований оперативний обмін інформацією між базами даних всіх рівнів податкової служби; між ДПА і іншими державними відомствами;

§ розширення складу функцій програмно-технічного комплексу по обліку платників податків, з урахуванням інтеграції реєстраційних даних платників податків, до яких належать юридичні особи і фізичні особи - суб‘єкти підприємницької діяльності, інші суб‘єкти господарської діяльності;

§ вимоги функціональних управлінь ДПА України та ДПА областей щодо формування інформації, використання якої має забезпечувати збільшення податкових надходжень;
§ вимоги щодо забезпечення захисту інформації інтегрованого банку даних від несанкціонованого доступу.

Книга: Теорія і практика обліку платників податків в ДПС України - Сердюк

ЗМІСТ

1. Теорія і практика обліку платників податків в ДПС України - Сердюк
2. Частина ІІ. Інформатизація обліку платників податків у ДПС 2.1. Актуальність інформатизації обліку платників податків
3. 2.2. Стислі теоретичні аспекти інформатизації
4. 2.3. Завдання автоматизованого обліку платників податків у ДПС України
5. 2.5. Інформатизація обліку платників податків в країні: аналіз сучасного стану і технологій
6. 2.6. Напрямки вдосконалення АІС і технологій в ДПС
7. Застосування інформаційних технологій ДПС /Практикум/ 2.7. Основні теоретичні відомості про АРМ "Облік платників - податків юридичних осіб"
8. 2.8.Технологія роботи з АРМ "Облік платників податків - юридичних осіб"
9. 2.9. Стисла характеристика і технологія роботи з АІС "ДРФО"
10. Абревіатура (до частини 2)
11. Довідник основних термінів (до частини 2)
12. Література

На попередню


Додати в закладкиДодати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate