Українська Банерна Мережа
UkrKniga.org.ua
Український народ забуває те, що забути і простити не можна! / Роман Коваль

Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate


Вхід в УЧАН
Анонімний форум з обміну зображеннями і жартами.



Додати книгу на сайт:
Завантажити книгу


Скачати одним файлом. Книга: Адміністративний процес. Загальна частина: Навчальний посібник / Перепелюк В.Г.


ЧАСТИНА IV. ВИКОНАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ РІШЕНЬ РОЗДІЛ 15. ВИКОНАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ РІШЕНЬ 15.1. Безпосереднє виконання та його забезпечення

Заключною стадією провадження за заявами чи скаргами громадян є стадія виконання прийнятого рішення. Провадження по справі варто вважати цілком завершеним лише тоді, коли реально задоволені домагання зацікавлених осіб (лідируючих суб'єктів), усунуті перешкоди для здійснення зацікавленими особами їх прав і законних інтересів, відновлені в повному обсязі порушені права і законні інтереси, скасовані незаконно накладені обов'язки або незаконне притягнення до відповідальності, припинено протиправну поведінку. Точно так само закінченням провадження може служити аргументована, заснована на законі відмова за зверненням зацікавлених осіб, поданням лідируючих суб'єктів. Отже, рішення по конкретній справі набуває силу виконавчого документа.

В деяких адміністративно-процесуальних нормативних актах виконання виведене за межі адміністративного провадження; до прикладу це має місце у провадженні у справах про порушення митних правил. Але цей підхід помилковий. При виконанні адміністративного рішення провід уповноважується на здійснення процесуального контролю, на прийняття відповідних процесуальних рішень. Тобто він володіє тими ж повноваженнями, що й на інших стадіях адміністративного провадження. Врешті в інших видах юридичного процесу дотримуються саме такої позиції: виконання судових рішень є невід’ємною частиною судового процесу.

У Законі «Про звернення громадян», що забезпечує універсальну адміністративну процесуальну форму, питання виконання прийнятого в справі рішення не відображені. Важливо чітко зафіксувати обов'язок усіх державних органів, підприємств, установ, організацій виконувати рішення, прийняті за заявою чи скаргою. При цьому повинні бути закріплені й питання, що стосуються порядку і термінів вступу рішення в законну силу. Набираючи законної сили, рішення здобуває стійкість, неспростовність, стає незмінним. Законна сила рішення виявляється також у тім, що воно підлягає обов'язковому виконанню'.

Обов'язок по забезпеченню законного, обґрунтованого, своєчасного, правильного, повного та реального виконання адміністративного рішення покладено на провід (посадових осіб, що прийняли рішення). Забезпечення означає контроль за виконанням і вирішенням у ході виконання питань про порядок виконання.

До положень про контроль за виконанням можна віднести наступні. Особи, які зобов'язані виконати адміністративне рішення, повинні повідомити провід про завершення виконання рішення, інакше можуть наступити невигідні для них наслідки. До прикладу, якщо громадянин не повідомить органи Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку про добровільне виконання накладеного на нього стягнення, то провід звертається в суд з вимогою про примусове виконання свого рішення. Аналогічне правило слід запровдити в діяльності лідируючих суб'єктів, на яких покладено обов'язок виконання рішення. Це сприятиме гарантуванню суб'єктивних прав зацікавлених осіб, що надаються, захищаються адміністративним рішенням.

Представники публічних інтересів на цій стадії контролюють виконання прийнятих рішень як лідируючими суб'єктами, так зацікавленими особами, і про результати доповідають проводу.

Щодо іншої складової частини забезпечення виконання, прийняття процесуальних рішень про порядок виконання, то вона буде проаналізована нижче.

Виконання адміністративного рішення відбувається з ініціативи проводу або за клопотанням учасників. Проводу доцільно надати право додатково визначати вид і термін його виконання, якщо це не встановлено в рішенні.

Адміністративне рішення виконується посадовими особами, які призначені проводом, крім випадків, коли виконання покладене законом на інший орган (державного виконавця).

Якщо рішення не може бути виконане органом, на який покладено такий обов'язок з причин характеру його зобов'язання або з іншої причини, а іншим законом не передбачається орган виконання, то обов'язок по його виконанню варто покласти на відповідний місцевий орган виконавчої влади (орган місцевого самоврядування).

Рішення за скаргою чи апеляцією виконується посадовими особами, визначеними проводом, який видав первинне адміністративне рішення.

Якщо є можливість провести виконання в той чи інший спосіб і з застосуванням різних засобів, то варто застосовувати способи й засоби, які матимуть для зобов'язаної сторони найменш уразливі наслідки.

Не можна плутати заходи забезпечення виконання із безпосереднім виконанням. До прикладу, Міністерство юстиції України запроваджує своїми наказами в життя (безпосереднє виконання) рішення проводу про анулювання свідоцтва.

Виконання обов'язку, який був покладений на декількох суб'єктів одним із них, звільняє інших від вчинення відповідної дії (сплата штрафу, до прикладу).

Термін давності виконання здебільшого не врегульовується окремо в адміністративно-процесуальних актах. Але можна запропонувати таке правило. Якщо адміністративне рішення не вимагає нічого іншого, рішення не може бути виконаним по сплину трьох років після набуття ним чинності. Відлік терміну давності виконання рішення переривається на час виконання.

Свого вирішення потребує також питання про оскарження процесуальних рішень і дій по безпосередньому виконанню. За загальним правилом, протиправні акти (рішення, дії) при виконанні можуть бути оскаржені до вищого органу протягом певного строку після їх початку.

Оскарження зупиняє виконання, крім випадків, коли орган, компетентний приймати рішення про це, не прийме рішення про інше.


Книга: Адміністративний процес. Загальна частина: Навчальний посібник / Перепелюк В.Г.

ЗМІСТ

1. Адміністративний процес. Загальна частина: Навчальний посібник / Перепелюк В.Г.
2. Зміст
3. Передмова
4. ЧАСТИНА І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ УПРАВЛІНСЬКОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ 1.1. Правозастосовча природа розгляду адміністративних справ
5. 1.2. Характеристики процесуальної форми адміністративного розгляду
6. 1.3. Процесуальні та матеріально-правові основи адміністративного процесу
7. РОЗДІЛ 2. АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОЦЕС ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІННЯ 2.1. Адміністративний устрій
8. 2.2. Управлінські матеріальні та процесуальні процедури
9. 2.3. Категорії юридичних справ, що провадяться в ході адміністративного розгляду
10. 2.4. Обсяг адміністративного процесу
11. РОЗДІЛ 3. ПРИНЦИПИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ 3.1. Поняття принципу адміністративного процесу
12. 3.2. Загальносоціальні принципи в адміністративному процесі
13. 3.3. Загальнопроцесуальні принципи в адміністративному процесі
14. 3.4. Спеціальні принципи адміністративного процесу
15. РОЗДІЛ 4. АДМШІСТРАТИВНО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ ВІДНОСИНИ. 4.1. Поняття адміністративно-процесуального правовідношення
16. 4.2. Зміст і види адміністративно-процесуальних відносин
17. 4.3. Об`єкти адміністративно-процесуальних правовідносин
18. РОЗДІЛ 5. СУБ`ЄКТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРОЦЕСУ
19. РОЗДІЛ 6. ПРОЦЕСУАЛЬНІ СТРОКИ
20. 6.1. Встановлення та обчислення строків
21. 6.2. Зупинення перебігу строків
22. 6.3. Види строків
23. РОЗДІЛ 7. ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ В АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ 7.1. Процесуальний контроль
24. 7.2. Відшкодування витрат
25. РОЗДІЛ 8. АДМІНІСТРАТИВНЕ ДОКАЗУВАННЯ ТА ДОКАЗИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ ПРОЦЕСІ 8.1. Діяльність по доказуванню
26. 8.2. Предмет доказування
27. 8.3. Суб‘єкти доказової діяльності
28. 8.4. Засоби доказування
29. ЧАСТИНА II. ПРОВАДЖЕННЯ СПРАВ ПО ЗАЯВАХ
30. РОЗДІЛ 9. ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ 9.1. Подання заяви (протоколу, акта, подання)
31. 9.2. Види підвідомчості правових вимог, викладених у заяві (протоколі)
32. 9.3. Наслідки стадії порушення провадження
33. 9.4. Залишення звернення без розгляду
34. 9.5. Залишення без руху
35. РОЗДІЛ 10. АДМІНІСТРАТИВНЕ РОЗСЛІДУВАННЯ 10.1. Поняття стадії розслідування
36. 10.2. Суб`єкти стадії розслідування
37. 10.3. Наслідки адміністративного розслідування
38. РОЗДІЛ 11. ПІДГОТОВКА СПРАВИ ДО ВИРІШЕННЯ
39. РОЗДІЛ 12. ВИРІШЕННЯ СПРАВИ 12.1. Порядок проведення слухань (засідань)
40. 12.2. Рішення по справі
41. 12.3. Оформлення ходу та результатів слухань (засідань) по справі
42. ЧАСТИНА III. ПРОВАДЖЕНЯ ПО ПЕРЕГЛЯДУ АДМІНІСТРАТИВНИХ РІШЕНЬ У СПРАВАХ ПО ЗАЯВАХ
43. РОЗДІЛ 13. ПРОВАДЖЕННЯ ПО СКАРГАХ 13.1. Подання скарги
44. 13.2. Розгляд скарги
45. 13.3. Оформлення ходу і результатів провадження за скаргами
46. 13.4. Виконання
47. РОЗДІЛ 14. ПРОВАДЖЕННЯ З АДМІНІСТРАТИВНОГО ОСКАРЖЕННЯ В СПЕЦІАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ (АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ) 14.1. Подання апеляції та підготовка справи до вирішення
48. 14.2. Порядок вирішення апеляції
49. ЧАСТИНА IV. ВИКОНАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ РІШЕНЬ РОЗДІЛ 15. ВИКОНАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ РІШЕНЬ 15.1. Безпосереднє виконання та його забезпечення
50. 15.2. Процесуальні рішення, які можуть прийматися проводом у ході виконання адміністративного рішення по суті справи
51. ДОДАТОК

На попередню


Додати в закладки



Додати в закладки zakladki.ukr.net Додати в закладки links.i.ua Додати в закладки kopay.com.ua Додати в закладки uca.kiev.ua Написати нотатку в vkontakte.ru Додати в закладки twitter.com Додати в закладки facebook.com Додати в закладки myspace.com Додати в закладки google.com Додати в закладки myweb2.search.yahoo.com Додати в закладки myjeeves.ask.com Додати в закладки del.icio.us Додати в закладки technorati.com Додати в закладки stumbleupon.com Додати в закладки slashdot.org Додати в закладки digg.com
Додати в закладки bobrdobr.ru Додати в закладки moemesto.ru Додати в закладки memori.ru Додати в закладки linkstore.ru Додати в закладки news2.ru Додати в закладки rumarkz.ru Додати в закладки smi2.ru Додати в закладки zakladki.yandex.ru Додати в закладки ruspace.ru Додати в закладки mister-wong.ru Додати в закладки toodoo.ru Додати в закладки 100zakladok.ru Додати в закладки myscoop.ru Додати в закладки newsland.ru Додати в закладки vaau.ru Додати в закладки moikrug.ru
Додати в інші сервіси закладок   RSS - Стрічка новин сайту.
Переклад Натисни для перекладу. Сlick to translate.Translate